Yönetim Kurulu Kararları Ekim 2016

EGE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
FAKÜLTE YÖNETİM KURULU
Toplantı Tarihi : 05.10.2016

Toplantı Sayısı : 38

 

 

  1. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mehmet ENACAR’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda kayıt dondurma talebini kabulüne,
  2. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Yatay Geçiş ile kayıtlanan Tuğçe Duru BAYRAM’ın daha öğrenim gördüğü üniversitede kayıtlanarak başarılı olduğu derslerden muafiyetinin kabulüne,
  3. Bilgisayar, Biyomühendislik, Gıda, İnşaat, Makine ve Tekstil Mühendisliği Bölümlerine 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Ek-1 madde ile yatay geçiş öğrencilerin yapan ve daha önce öğrenim gördükleri üniversitede kayıtlanarak başarılı oldukları derslerinden muafiyetlerinin kabulüne,
  4. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Zeynep KAVCIOĞLU ve Cansu ÇE’nin farklı bölümden ders alma taleplerinin kabulüne,
  5.  Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencisi Fatma Neva ŞEN’in farklı bölümden ders alma taleplerinin kabulüne,
  6. Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Eray BİLEN’in farklı bölümden ders alma taleplerinin kabulüne,
  7. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencisi Koray ÖCEK’in farklı bölümden ders alma taleplerinin kabulüne,
  8. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Erasmus + programı kapsamında yurt dışında öğrenim görmeye hak kazanan Meltem GÜZELGÜLGEN ve Lütfullah Sefa OKUŞLUK’un alacağı dersler ve ders karşılıklarının kabulüne,
  9.  2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Erasmus + programı kapsamında yurt dışında öğrenim gören Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Damla DAMLA, Nagihan ÖZÇELİK, Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yasemin Ece GÜVERCİN’in akademik tanınma belgesinin kabulüne,
  10. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Erasmus + programı kapsamında yurt dışında öğrenim gören E-Elektronik Müh. Böl. Öğrencisi Murat TEKİN, Gıda Müh. Böl. Öğrencileri Pelin Sultan PERÇİN, Gülcan ÇAKMAK, Nesli Egecan BAŞARAN, Kimya Müh. Böl. Öğrencisi Dilara ÜSTÜNSÖZ, Tekstil Müh. Böl. Öğrencileri Mehmet SEVGİ, Tutku AKALIN, Hatice KÜÇÜKPINAR’ın akademik tanınma belgelerinin kabulüne,
  11. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Erasmus + programı kapsamında yurt dışına gitmeye hak kazanan Kimya Müh. Böl. Nazlı Seray KARAMANDAL, Tekstil Mühendisliği Bölümü Ecem BAYRAM’ın ders değişikliği belgelerinin kabulüne,
  12. Fakültemiz Bilgisayar, E-Elektronik, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu’nda aldıkları notların kabulüne,
  13. E.Ü. Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nin 6. Maddesi uyarınca başvuruda bulunan öğrencilerin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda bahsi geçen dersleri için Yarıyıl ve Yılsonu sınavlarının açılmasının kabulüne,
  14. Biyomühendislik Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Tuğba KESKİN GÜNDOĞDU’nun 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 25-28 Ekim 2016 tarihleri arasında Adana’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  15. Biyomühendislik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakkı AKGÜN’ün 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 12-16 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  16. Deri Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Nilay ÖRK’ün 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 09-12 Kasım 2016 tarihleri arasında Arnavutluk’ta görevlendirilmesinin kabulüne,
  17. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Canan KARTAL’ın 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 31.10.2016-03.11.2016 tarihleri arasında Hollanda’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  18. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Safiye Nur DİRİM’in 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 17 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  19. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Semih ÖTLEŞ’in 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 09-13 Kasım 2016 tarihleri arasında Ukrayna’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  20. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem ESMER’in 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 05-07 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  21. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Figen ERTEKİN’in 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca  26-28 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  22. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Müge URGU’nun 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca  25-29 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  23. Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nurcan KOCA’nın 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 25-29 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  24. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülben ÇALIŞ’ın 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 12-16 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  25. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. İrem KALIPÇILAR BOZYİĞİT’in 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 12-13 Ekim 2016 tarihleri arasında Erzurum’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  26. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi prof. Dr. Selim ALTUN’un 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 12-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Erzurum’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  27. Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Canan URAZ’ın 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 12-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Gaziantep’te görevlendirilmesinin kabulüne,
  28. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Gözde ERTEKİN’in 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 21 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  29. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Arzu MARMARALI’nın  2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 21 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  30. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nida OĞLAKÇIOĞLU’nun  2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 21 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  31. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz DURAN’ın 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 19-22 Ekim 2016 tarihleri arasında Almanya’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  32. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin KADOĞLU’nun 2547 sayılı kanunun 39. Maddesi uyarınca 08 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da görevlendirilmesinin kabulüne,
  33. Biyomühendislik Bölümü’nün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı eğitim planında yer alan “Mathematics” dersini vermek üzere 2547 sayılı kanunun 31. Maddesi uyarınca Burcu GÜRBÜZ’ün ders görevlendirmesinin kabulüne,
  34. Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı eğitim planında yer alan “Structural Mechanics&Analysis” dersini vermek üzere İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bengi ARISOY’un 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi uyarınca ders görevlendirmesinin kabulüne,
  35. Yaşar Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı eğitim planında yer alan “Mühendislik Mimarlık” dersini vermek üzere İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prfof. Dr. Türkan ÖZBALTA’nın 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi uyarınca ders görevlendirmesinin kabulüne,
  36. İzmir Yüksek  Teknoloji Enstitüsü Fen Bilimleri Enstitüsü’nün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı eğitim planında yer alan “CHE 600Ph.Thesis NC” dersini vermek üzere Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz BAYRAKTAR’ın 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi uyarınca ders görevlendirmesinin kabulüne,
  37. Deri Mühendisliği Bölümü’nün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı eğitim planında yer alan “Genel Ekonomi” dersini vermek üzere Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Öğretim üyesi Doç. Dr. Cihat GÜNDEN’in 2547 sayılı kanunun 40/a maddesi uyarınca ders görevlendirmesinin kabulüne,
  38. İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalı 1. Derece Yardımcı Doçent kadrosunda görev yapan Dr. Ayhan NUHOĞLU’nun 28.09.2016 tarihinde görev süresinin dolması nedeniyle 2547 sayılı kanunun 23. Maddesi uyarınca 3 yıl süre ile kendi kadrosuna yeniden atanmasının kabulüne,
  39. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı mezun olamaya hak kazanan fakültemiz öğrencilerinin mezuniyetinin kabulüne,
  40. Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencisi Nur Selen KARAMAN’ın başarılı olduğu hazırlık sınıfından feragat etme talebinin kabulüne ve “Yabancı Dil I ve II” derslerinin transkriptine işlenmesinin kabulüne,
  41. Gıda Mühendisliği Bölümü’ne 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda DGS ile kayıtlanan ve daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gören Adem BİRDAL ve Fatma GÜNEŞ’in ders muafiyeti taleplerinin ve 1. Sınıftan itibaren öğrenime başlamalarının kabulüne,
  42. Biyomühendislik Bölümü’ne 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda DGS ile kayıtlanan ve daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gören Aydın Mutlu ERDOĞAN’ın ders muafiyeti taleplerinin ve 1. Sınıftan itibaren öğrenime başlamalarının kabulüne,
  43. Makine Mühendisliği Bölümü’ne 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Yatay Geçiş  ile kayıtlanan ve daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gören Büşra Naz BOZBEY’in ders muafiyeti talebinin kabulüne,
  44. Makine Mühendisliği Bölümü’ne 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda DGS  ile kayıtlanan ve daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gören Ümit BERBER’in  ders muafiyeti talebinin kabulüne,
  45. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Yatay Geçiş  ile kayıtlanan ve daha önce başka bir yükseköğretim kurumunda öğrenim gören Batuhan ÖZTÜRK’ün ders muafiyeti talebinin kabulüne,
  46. Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencisi Derviş KEÇECİ’nin sorumlu olduğu eğitim planının bahar yarıyılında yer alan “Gıda Maddelerinin Ambalajlanması (2+0) 4 AKTS” dersine eşdeğer olan Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde yer alan “Gıda Maddeleri Ambalajlama (2+0) 2 AKTS” dersini 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda özel öğrenci statüsünde almış ve başarılı olmuştur. Dersin harf notunun işlenmesinin kabulüne,
  47. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Erasmus + Programı kapsamında yurt dışında öğrenim gören İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Murat MERTYÜREK’in akademik tanınma belgesinin kabulüne,
  48. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Erasmus + programı kapsamında yurt dışına gitmek üzere yedek aday statüsünde bulunan Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri Suda AMAN ve Eylül Büşra DEMİR’in asil aday statüsüne alınmalarının kabulüne,
  49. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Recep KAAN KIRCA’nın not düzeltme formunun kabulüne,
  50. Tekstil Mühendisliği Bölümü Tekstil Anabilim Dalı öğretim görevlisi kadrosunda görev yapan Arş. Gör. Güngör ARKIŞ’ın 16.10.2016 tarihinde görev süresinin sona ermesi nedeniyle Tekstil Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı ve Tekstil Mühendisliği Bölümü Başkanlığı’nın görüşleri doğrultusunda 2547 sayılı kanunun  31. Maddesi uyarınca 2 yıl süre ile kendi kadrosuna yeniden atanmasının kabulüne,
  51. KTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ayşe ALTAY’ın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde özel öğrenci statüsünde ders alma talebinin kabulüne,
  52.  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Doğa ÖZKARACAABATLIOĞLU’nun 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve Bahar Yarıyılı’nda kayıt dondurma talebinin kabulüne,

 

Oy birliği ile karar verilmiştir.