Kariyer Günleri 2016 Etkinliğimiz...

Fakültemizin; 

* Üniversite-Oda-İş Dünyası ilişkilerinin gelişmesine katkıda bulunmak,

* Şirketlere kendilerini daha etkin olarak tanıtmalarına olanak sağlamak,

* Geleceğin mühendislerinin firmalarla tanışma ortamını oluşturmak, 

* Şirketlerle ara sınıf öğrencilerini buluşturarak, bu öğrencilerin staj olanağı bulmalarına yardımcı olmak, 

* Kariyet Günleri bünyesinde yer alan firmaların eleman seçiminde etkili olacak etkin bir özgeçmiş havuzu oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlemiş olduğu "Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kariyer Günleri 2016" etkinliği, 27 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 

 

Dekanımız Sayın Prof. Dr. Süheyda Atalay ve Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Atilla Silkü'nün açılış konuşmaları ile başlayan etkinliğimiz, Türk Kızılayı Ege Bölge İnsan kaynakları Sorumlusu ve Kanal 35 "Senin Kariyerin" TV Programcısı ve Moderatörü Sayın Gonca Elibol'un kişsel kariyer planlaması ve mülakat teknikleri konusunda yapmış olduğu sunum ile devam etmiştir. Girişimcilik ve teknogirişim sermayesi destekleri konularında E.Ü. KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi'nden KOBİ Uzmanı Sayın Sibel Timisi; TEB Girişim Evi'nden Kıdemil Danışman sayın Ezgi Ezdar ve SANKONLINE Yatırım Grubun'ndan Sayın İsmail Şen sunumlarını gerçekleştirmişlerdir. Girişimcilik ve gelecek konusunda ise Seri Girişimci ve Fütürist Sayın Alphan Manas bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşmıştır. Etkinliğin öğleden sonraki oturumunda ise, ESEN PLASTİK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salih Esen konuşmasını gerçekleştirmiştir. "İş Dünyası Nasıl Mühendisler Arıyor?" başlığı altında ve Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Figen Ertekin moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde ise, Ege İhracatçı Birlikleri'nden Sayın Çiğden Onsal; Yaşar Holding İnsan Kaynakları Sorumlusu Sayın Özge Akay ve Vestel İnsan Kaynakları Departmanı'ndan Sayın Levent Yenigelen'in sunumları gerçekleştirilmiştir. 

 

Bu başarılı etkinliğin gerçekleştirilmesindeki değerli katkılarından dolayı başta Dekan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Figen Ertekin olmak üzere, Fakülte Kariyer Günleri Çalışma Grubu'nda yer alan tüm öğretim üyelerimize, konuklarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.